Magento hosting

Poskytujeme konzultace k výběru vhodného hostingu pro Váš záměr a s ohledem na rozsah projektu (počet produktů v katalogu, odhadovaná návštěvnost, cílová skupina, náročnost eshopu s ohledem na použité moduly a funkce).

Pro větší projekty s ambicí prodávat třeba i v zahraničí se rozhodně vyplatí na hostingu nešetřit. Pokud jste však živnostník, menší prodejce nebo středně velký eshop, pak můžeme s klidným svědomím doporučit multihosting SAVANA, který máme ověřený na našich ecommerce projektech postavených na Magentu. Hosting má dostatečný výkon, škálovatelné parametry memory_limitu pro PHP a doby běhu skriptu, k dispozici je SSH, zdarma SSL certifikát a super je i APC kešování nebo Memcached na vyžádání. Tento hosting lze využít při dobrém nastavení i pro velké eshopy. Více se o SAVANA webhostingu pro Magento eshopy dozvíte na samostatné mikrostránce tomu věnované.

V případě malého eshopu s nižší návštěvnosti jsme schopni doporučit nebo zajistit relativně levný webhosting s dostatečnými parametry (především memory_limit pro PHP) u našich partnerů. U středně velkých eshopů doporučujeme aplikační hosting vhodný přímo pro Magento, jelikož jde o open source aplikaci s vysokými nároky na výkon (zejména memory_limit PHP, doba běhu skriptu, počet současných vláken PHP, výkon a rychlost MySQL databáze a další kritéria). Nicméně dokážeme připravit i VPS nebo managed server šitý na míru potřebám zákazníka s větším Magento projektem. Dobré zkušenosti máme s VPS na rychlých SSD discích od WEDOS.

Pro eshopy běžného rozsahu, které jsou plně v naší kompetenci (od nasazení až po správu a údržbu systému) poskytujeme zvýhodněné hostingové tarify na našich serverech, kde běhá Magento jako hodinky.

Chcete-li využít vlastní serverové infrastruktury, pronajatého VPS nebo nějaký sdílený hostingový tarif, pak si prosím nejprve prostudujte minimální požadavky na běh Magenta. Mezi stěžejní kritéria patří:

  • operační systém postavený na Unixu, ideálně 32bitový nebo 64bitový Linux s možností spouštění alespoň 2-10 pravidelných úloh Cron (dle nároků na eshop)
  • webový server Apache (verze 1.3.x, 2.0.x nebo 2.2.x) nebo Nginx (pouze pro novější Magento verze 1.7) s možností práce s rewrites formou .htaccess
  • databázový server MySQL 4.1.2 a vyšší s dostatečným výkonem, operační pamětí a podporou tabulek typu InnoDB
  • PHP verze 5.2.13 a vyšší s moduly PDO_MySQL, simplexml, mcrypt, hash, GD, DOM, iconv, curl, SOAP. Safe_mode by měl být vypnutý a PHP by mělo mít alespoň 256MB paměti pro memory_limit (ideálně však 512MB)